Gerek fizyolojik gerek de psikolojik açıdan stres hayatımızın artık gündemini oluşturmaktadır.Birçok rahatsızlığın alt metninde rol oynayan ve hayatımızın büyük bir kısmını biz farkında olmaksızın negatif bir açıdan etkilediği aşikar, 21.yüzyılın yaşam koşullarında stres altında olmamak mümkün olmadığı gibi bu süreçin devamında psikolojik açıdan bizi travmatik olaylara sürüklemesi ile fizyolojimizi de derinden etkilemekte ve yaşam kalitemizden ödün verdirmektedir.Stressiz yaşamak mümkün mü ? dediğinizi duyar gibiyim bunun cevabına gelecek olursak evet stresi yaşamımıza dahil ettiğimiz gibi onu yaşamımızdan çıkarmakta bizim elimizde..Elbette bu süreç kolay bir süreç değil ama strese karşı duvar örmek stresle yaşamaktan çok daha kolaydır ve biz inandıysak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur çünkü kusursuz işleyen vücut mekanizmanız ve eşi benzeri görülmeyen nörolojik yapımız itaat edebildiği gibi itaatte ettirebilir. Bundan dolayı inanın ve uzman desteğiyle bu süreçte boyun eğmeyi değil itaat ettirmeyi öğrenmek için küçük bir başlangıç yapmayı deneyin.Hayatımız bir filmse yönetmeni biziz bu yüzden yaşamak istediğiniz hayati seçme özgürlüğünü elinizden kaçırmayın.

Psikolog Kübra AZAKLI

“Stresin Hayatımızda ki Aktif Rolü” üzerine 6 düşünce

  1. Bu pandemi döneminde gerçekten çok bilgilendirici bir içerik olmuş kendisine teşekkür ederim. Seans ı varsa kendisiyle iletişime geçmek isterim.

  2. Benim ihtiyacım olan herşey%@den bahsetmişsiniz bu güzel açıklamanızdan dolayı teşekkürler bahsettiğiniz bu durum beni okadar rahatlattiki inanamazsınız Allah razı olsun sizden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir